טוען

אודות מחסן היבואן.

ישראל שנת 2008. שני חברי ילדות, אלעד סוויסה ודניאל מבצעים סקר שוק מעמיק בקניונים ומרכזי הקניות בישראל ומגלים לתדהמתם שעולם האופנה פונה ב84% משטחי המכירה לקהל הנשי ושלגבר הישראלי כמעט ואין פתרון כולל בתחום האופנה. השניים מחליטים על הקמת מיזם חדש בישראל. יבוא מקבילי של מותגים מקוריים ומכירתם לצרכן במחירים נמוכים. דניאל, יליד ארצות הברית ממריא לארצות הברית ואלעד מכין את מרתף הבית כחנות מחתרתית קטנה וקומפאקטית. מרגע זה הופך החזון ל"באז" שיווקי. המרתף מתמלא סחורות, הקהל נוהר והתקשורת מעניקה חשיפה עצומה בשעות הפריים טיים לפעילות. החשיפה התקשורתית עושה לה כנפיים ועיתונאים מתחום הכלכלה, המסחר והאופנה חושפים את הפעילות כמעין חגיגה תקשורתית כוללת. קצב היבוא אינו עומד בדרישה והשניים מחליטים על פתיחת חנות ייחודית, 450 מטר של מותגים מקוריים, חנות פשוטה המעניקה ללקוח חווית רכישה המתבססת על מספר פרמטרים ברורים: שירות חייכני ומשוחרר, מבחר עצום של מותגים מקוריים לגבר, מגוון צבעים גוונים ומידות ומחיר השווה לכל כיס.

 

ישראל שנת 2009. "מחסן היבואן" חנות המותגים לגבר פותחת את דלתותיה לקהל הגברי. דניאל משתקע בארצות הברית, פותח את סניף היצוא לישראל, עומד בקשר מול מנהלי העודפים ברשתות הגדולות, בוחר את המותגים המתאימים לאופי הקהל הישראלי, רוכש את הסחורות ומטיס אותן לישראל. אלעד פועל במרץ לקבלת הסחורה, להעמדתה ולניהול "מחסן היבואן". הקהל, מגיע בהמונו ל"מחסן היבואן", מביא איתו את חבריו, את העובדים איתו בעסק, את משפחתו, מהדהד את שם המותג לכל הסובבים אותו. "מחסן היבואן" מעמיד לרשות הלקוחות 3 מחלקות: מחלקת חולצות מכופתרות, מחלקת חולצות ספורט אלגנט ומחלקת ג'ינסים. כל המחלקות מציעות את מיטב המותגים, בשלל צבעים, גוונים ומידות.

 

ישראל שנת 2010. "מחסן היבואן" לומד להכיר את קהל הרוכשים. בני המעמד הגבוה, בעלי מקצועות חופשיים: עורכי דין, רופאים, רואי חשבון, כלכלנים, אנשי היי-טק, אנשי בורסה ובתי השקעות, גלאי 30 ומעלה. כמו כן, לומד "מחסן היבואן" להכיר קהל שונה הופקד בהמוניו את המקום: גלאי 20- 35, קהל צעיר, בני מעמד בינוני, בעלי עסקים קטנים, שכירים, סטודנטים.

תמהיל הלקוחות מוביל את הנהלת המחסן ליציאה לקמפיין פרסומי. הקמפיין מובל ע"י אחד מאנשי התקשורת המובילים בישראל, דמות המוכרת במלחמתה בשחיתות, דמות הנתפסת כמובילת דעה ביושרתה העיתונאית. דמות זו, משלבת שיחה עם אלעד ומעמידה בפני הקהל הרחב את הזכות לדעת שניתן לרכוש מותגים מקוריים, ביבוא מקביל ובשליש המחיר ב"מחסן היבואן".

תוך 30 יום "מחסן היבואן" מוצף בקהל גברי חדש, המחסן משלש מחזורים, הסחורות על המדפים נעלמות ודניאל שולח משלוח אחר משלוח כדי לספק את הביקוש הגואה.

הפעילות הגואה מעמידה מול אלעד ודניאל אתגר חדש.

 

ישראל שנת 2015 : מחסן היבואן מתרחב. סניף נפתח בצפון הארץ וסניף נוסף נפתח בדרום הארץ. אלעד סוויסה מזהה שינוי נוסף בהתנהגות הצרכנים. לא עוד קניה של פריט או שניים, אלא ביקוש הולך וגובר ל"חבילות" רכישה מלאות. חבילות אלה מאופיינות ברכישת מספר מותגים במחיר מופחת המעניק לכל גבר את הזכות לצאת ממחסן היבואן עם רכישה אחת המספקת את צרכיו לאורך זמן. מסתבר, שהגבר הישראלי מעדיף רכישת "חבילה" על כל רכישה אחרת. כיום, בסניפי המחסן היבואן יכול כל גבר לבחור בין 10 חבילות רכישה שונות המעניקות פתרון לכל עונה בשנה.

 

ישראל שנת 2017 : מחסן היבואן פותח עוד שלושה סניפי דגל. באר שבע, נתניה וחולון. הפעילות כוללת מותגים חדשים כגון "אמריקאן איילנד ו"בארי" המציעים לגבר הישראלי חווית לבוש שלא הכירו עד כה. היצע של חולצות פול וחולצות מכופתרות בגוונים, צבעים וטקסטורות שטרם נראו כמותן בישראל. כמו כן מכנסי ג'ינס ומכנסי כותנה אלגנט בגוונים שונים ותפורים מתקדמים. תחום נוסף בו חל שינוי משמעותי הינו מותגי החורף. מעילים וג'אקטים  של מותגי על כגון קולומביה בדגמים המתקדמים ביותר ממלאים את כל סניפי מחסן היבואן.

 

ישראל שנת 2018: הסכמי הסחר והרגולציה החדשה ליבוא מאפשרת למחסן היבואן להביא עוד ועוד מותגים מכל העולם. פעילות "מועדון הלקוחות" הכולל כ80,000 חברים בשיאה. מחסן היבואן משפר את "חבילות המותגים" המוצעות ללקוחות כך שבמחיר קטנטן זוכה כל לקוח לכמות גדולה של פריטי לבוש. פעילות ה"לילות הלבנים" תוספת תנופה ומעניקה לקהל הלקוחות הזדמנות לקחת חלק בחיסול מלאי העונה הנגמרת ובהזדמנות נדירה לחטוף מהקולקציות החדשות של העונה החדשה. כל זאת במחיר המשאיר טעם לעוד ועוד מותגים בכל קנייה.